KONST / Litografier / Färglitografi 13767385
nr 1376 7385
Gunnar von Gegerfelt
(f. 1926), Sverige
Färglitografi, Slussen. Signerad, numrerad 23/330. Motivet: 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 63x72 cm
Gunnar von Gegerfelt, född i Laholm 1926, svensk målare och keramiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:33:06
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
Gunnar von Gegerfelt
Läs mer om Gunnar von Gegerfelt